

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 90 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 9 pF |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 100 nW |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$1.81430
Ext.Price$1.81430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.81430 | $1.81430 |
| 10 | $1.55040 | $15.50400 |
| 25 | $1.43494 | $35.87350 |
| 50 | $1.32808 | $66.40400 |
| 100 | $1.22918 | $122.91800 |
| 300 | $1.19015 | $357.04500 |
| 500 | $1.15236 | $576.18000 |
| 1000 | $1.11773 | $1117.73000 |
